Find the latest bookmaker offers available across all uk gambling sites www.bets.zone Read the reviews and compare sites to quickly discover the perfect account for you.
Home / Uygulamalar / Alışveriş / Amazon Shopping – Search Fast, Browse Deals Easy

Amazon Shopping – Search Fast, Browse Deals Easy

Product Features

* Customers are able to shop millions of products on any of Amazon s sites around the world from a single app

*Use Alexa to help you shop—just use your voice to search for products on Amazon, track your orders, and reorder your favorite items. Tap the microphone icon and say “where’s my stuff?” to access open orders. Reorder products by saying “reorder paper towels” or “buy more batteries”.

* Take advantage of 1-Click ordering, customer support, Wish Lists, create or find a baby or wedding registry, order tracking, and more

* Scan product barcodes and images to compare prices and check availability using Scan It

* Check out Gold Box Deals – including the Deal of the Day and Lightning Deals, and get automatically notified when new deals become available

* Send and share links to products via email, SMS, Facebook, Twitter, and more

* Sign-up for automatic shipment notifications to know when your order ships and arrives

* Buy with confidence, knowing that all transactions are securely processed

Product Description

The Amazon Shopping app lets you shop millions of products and manage your Amazon orders from anywhere. Browse, shop by department, compare prices, read reviews, share products with friends, and check the status of your orders.

Compare prices and availability by typing in your search, scanning a barcode or an image with your camera, or using your voice. Never miss a deal with easy access to Lightning Deals and the Deal of the Day. You can also sign-up for shipment notifications to know when your order ships and arrives. You have full access to your Shopping Cart, Wish Lists, payment and Prime shipping options, Subscribe & Save order history, and 1-Click settings, just like on the full Amazon.com site. All Amazon Shopping app purchases are routed through Amazon s secure servers to encrypt and safeguard your personal information.

Important Note Regarding Permissions

Please note that the Amazon Shopping app requires access to the following services to operate properly:

* Contacts: Allows you to send Amazon gift cards to your contacts or invitation to install the Amazon app.

* Camera: Allows the Amazon app to access your camera on the device. You can use your camera to find products by scanning the cover or its barcode, to add gift cards and credit cards, or to add pictures in the product reviews.

* Flashlight: Allows the Amazon app to turn on the flashlight. You can use the flashlight to find products with the camera feature even in low-light or dark conditions.

* Microphone: Allows the Amazon app to access your microphone to use your voice to search and interact with your Assistant.

* Location: Allows the Amazon app to access your location to help you discover local offers and select addresses fast.

* Account: Allows you to share products on Amazon with your friends and families through Facebook or other social networks.

* Phone: Allows the Amazon app to pre-populate the Amazon Customer Service number on your phone’s keypad.

* Storage: Allows the Amazon app to store your preferences so that some features can load and run faster on the device.

* Wi-Fi: This permissions is used when setting up either a Dash Button or Dash Wand using the Amazon Shopping app.

OS Requirements: Requires Android OS 4.4 or higher and a rear-facing camera. The Amazon App for Tablets is available on Google Play. Search for “Amazon Tablet” to install the app and begin shopping.

Ürün Özellikleri

* Müşteriler, dünyanın dört bir yanındaki Amazon sitelerinde tek bir uygulamadan milyonlarca ürün alışverişi yapabilir

* Alışveriş yapmanıza yardımcı olmak için Alexa yı kullanın; yalnızca Amazon da ürün aramak, siparişlerinizi takip etmek ve en sevdiğiniz öğeleri yeniden düzenlemek için sesinizi kullanın. Mikrofon siparişine dokunun ve açık siparişlere erişmek için “eşyalarım nerede?” Deyin. Ürünleri “kağıt havluları yeniden sıralayın” veya “daha ​​fazla pil satın alın” diyerek yeniden sıralayın.

* 1-Tıklama siparişi, müşteri desteği, İstek Listeleri, bebek veya düğün kaydı oluşturma veya bulma, sipariş takibi vb.

* Fiyatları karşılaştırmak ve Tara Kullanarak kullanılabilirliğini kontrol etmek için ürün barkodlarını ve resimlerini tarayın

* Gold Box Fırsatlarını inceleyin – Günün Fırsatı ve Yıldırım Fırsatlarını da içeren ve yeni fırsatlar mevcut olduğunda otomatik olarak haberdar olun

* E-posta, SMS, Facebook, Twitter ve daha fazlası yoluyla ürünlere bağlantı gönderin ve paylaşın

* Siparişinizin ne zaman gelip ne zaman geldiğini bilmek için otomatik gönderi bildirimleri için kaydolun

* Tüm işlemlerin güvenli bir şekilde yapıldığını bilerek güvenle satın alın

Ürün Açıklaması

Amazon Alışveriş uygulaması, milyonlarca ürün satmanıza ve Amazon siparişlerinizi her yerden yönetmenize olanak tanır. Gözatın, departmana göre alışveriş yapın, fiyatları karşılaştırın, yorumları okuyun, ürünleri arkadaşlarınızla paylaşın ve siparişlerin durumunu kontrol edin.

Aramanızı yazarak, bir barkod veya bir görüntüyü kameranızla tarayarak veya sesinizi kullanarak fiyatları ve bulunabilirliği karşılaştırın. Yıldırım Fırsatlarına ve Günün Fırsatına kolay erişime sahip bir fırsatı asla kaçırmayın. Ayrıca, siparişinizin ne zaman gelip ne zaman geldiğini bilmek için gönderi bildirimleri için kaydolabilirsiniz. Tüm Amazon.com sitesinde olduğu gibi Alışveriş Sepeti, İstek Listeleri, ödeme ve Prime gönderim seçenekleri, Abone Ol ve Sipariş geçmişini kaydet ve Tek Tıkla ayarlarına tam erişime sahipsin. Tüm Amazon Alışveriş uygulaması satın alımları, kişisel bilgilerinizi şifrelemek ve korumak için Amazon un güvenli sunucuları üzerinden yönlendirilir.

İzinlerle İlgili Önemli Not

Amazon Alışveriş uygulamasının düzgün çalışması için aşağıdaki hizmetlere erişim gerektirdiğini lütfen unutmayın:

* Rehber: Rehberinize Amazon hediye kartları göndermenizi veya Amazon uygulamasını yüklemek için davet göndermenizi sağlar.

* Kamera: Amazon uygulamasının cihazdaki kameraya erişmesine izin verir. Kameranızı, kapağı veya barkodunu tarayarak, hediye kartları ve kredi kartları eklemek veya ürün incelemelerine resim eklemek için ürünler bulmak için kullanabilirsiniz.

* El Feneri: Amazon uygulamasının el fenerini açmasına izin verir. Feneri, düşük ışıklı veya karanlık koşullarda bile kamera özellikli ürünleri bulmak için kullanabilirsiniz.

* Mikrofon: Amazon uygulamasının, sesinizi aramak ve Asistanınızla etkileşimde bulunmak için sesini kullanmak için mikrofonunuza erişmesine izin verir.

* Konum: Amazon uygulamasının yerel teklifleri keşfetmenize ve adresleri hızlı bir şekilde seçmenize yardımcı olmak için konumunuza erişmesine izin verir.

* Hesap: Amazon daki ürünleri Facebook ta veya diğer sosyal ağlarda arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanıza olanak tanır.

* Telefon: Amazon uygulamasının, telefonunuzun tuş takımındaki Amazon Müşteri Hizmetleri numarasını önceden doldurmasına izin verir.

* Depolama: Amazon uygulamasının tercihlerinizi kaydetmesini ve bazı özelliklerin cihaza daha hızlı yüklenmesini ve çalışmasını sağlar.

* Wi-Fi: Bu izinler, Amazon Shopping uygulamasını kullanarak bir Dash Button veya Dash Wand ayarlarken kullanılır.

İşletim Sistemi Gereklilikleri: Android işletim sistemi 4.4 veya üstü ve arkaya bakan bir kamera gerektirir. Amazonlar için Amazon Uygulaması Google Play de kullanılabilir. Uygulamayı yüklemek ve alışverişe başlamak için “Amazon Tablet” için arama yapın.

 

Hakkında admin

Check Also

Myntra Online Shopping App

The Best Of Fashion Is Just A Tap Away! Get the latest clothing, footwear, accessories ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: